اتاق بازرگانیاخبار بالا

وضعیت دو تابعیتی ها در اتاق بازرگانی

از همه مهمتر آنکه اعضای اتاق بازرگانی به سهولت به مسوولان دسترسی دارند و دارا بودن تابعیت مضاعف از نظر امنیتی آیا مورد توجه نیست؟

موضوع دو تابعیتی ها همواره مورد بحث در نهادهای حاکمیتی بوده است.یکی از نهادهایی که چهره های دو تابعیتی بسیاری در آن فعال هستند،اتاق بازرگانی است.نهادی که خود را مشاور سه قوه می داند و مورد اعتماد بخش های زیادی از بدنه حاکمیت و دولت است.

به گزارش بازرگان نیوز،در قوانین جدید اتاق بازرگانی که به تصویب شورای عالی نظارت رسیده است، موارد جدیدی برای حضور و کاندیداتوری افراد در دهمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی سراسر کشور،تعیین شده است اما در هیچ جای قانون اشاره ای به افراد با تابعیت مضاعف نیامده است.

این در حالی است که عضو انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی معتقد است که بررسی تابعیت مضاعف افراد در قوانین اتاق بازرگانی نیست اما اگر نهادهای نظارتی پرونده ای را بررسی کنند و در خصوص تابعیت مضاعف گزارشی به اتاق بازرگانی و انجمن نظارت ارائه دهند،اتاق بازرگانی در خصوص تایید یا رد صلاحیت افراد معرفی شده تصمیم گیری می کند.

این شرایط در حالی است که موضوع دو تابعیتی ها یکی از موارد مورد توجه مجلس شورای اسلامی در دوره های قبل بوده است و سوال این است که چه تفاوتی میان اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی و مجلس شورای اسلامی به عنوان پارلمان حاکمیت وجود دارد و از همه مهمتر آنکه اعضای اتاق بازرگانی به سهولت به مسوولان دسترسی دارند و دارا بودن تابعیت مضاعف از نظر امنیتی آیا مورد توجه نیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا